Przejdź do głównej zawartości

Kalendarz adwentowy - instrukcja wykonania w genial.ly

 Kolejny dzień izolacji i kolejny pomysł. Dzięki wspaniałym nauczycielom, którzy za darmo dzielą się wiedzą o genial.ly stworzyłam kalendarz adwentowy. Starałam się sama wszystkiego szukać. Wykonałam kalendarz, którego zadania będzie można odkryć każdego dnia grudnia, po to, aby uczniowie czekali na kolejne działanie, aby wystąpił element zaskoczenia i wyczekiwania, bo w sumie taki cel jest kalendarza adwentowego.

Jak to zrobić?

Tworzymy slajd, na którym za pomocą gifów, obrazków, w moim przypadku  ponumerowanych bombek ukrywamy kolejne zadania.





Każdy dzień (od 1 doi 24) musimy wykonać na osobnej stronie i zrobić odsyłanie. Klikamy na bombkę nr 1 - wybieramy "go to page" i wybieramy wcześniej stworzoną stronę z dniem 1 grudnia, klikamy save i w ten sposób bombka nr 1 przekieruje nas do odpowiedniego zadania. I tak robimy każdy dzień.

W sumie powinniśmy mieć utworzonych 25 stron, 1 z kalendarzem, reszta to kolejne dni

I teraz co zrobić, aby nasi uczniowie nie otwierali wszystkich bombek?

 Możemy zrobić dwie rzeczy:

1. Zablokować, klikając obok strony z  zadaniem do 1 grudnia w menu w postaci trzech kropeczek ... - wybieramy "hide page" i wtedy dopóki nie cofniemy tego polecenia wchodząc raz jeszcze w menu trzy kropeczki... (make this page visible) strona nie będzie widoczna i jednocześnie dana bombka nieaktywna. Musimy jednak pamiętać, aby każdego dnia odblokować przed lekcją z dziećmi kolejny dzień,



2. Zablokować klikając obok strony trzy kropeczki i wybrać : Add password for the page -dodaj hasło do strony i wtedy możecie podawać dzieciom zagadkę do rozwiązania, a hasło będzie rozwiązaniem tej zagadki.



Możecie przygotować wcześniej zagadki i dodatkowo poukrywać strony, tak jak w pierwszym przykładzie- hide page,by zablokować bombki.

Ja zdecyduję się  na to rozwiązanie, tzn, przygotuję do każdego dnia zagadki i dodatkowo poukrywam strony, otrzymam wtedy coś na zasadzie escape roomu

Tak wyglądają moje strony do każdego dnia grudnia 






























Dzielę się linkiem mojego kalendarza, jednak nie będzie on do edycji, gdyż powyżej widnieje instrukcja do  jego wykonania.
 Wierzcie mi, że moc tworzenia daje dużo przyjemności i satysfakcji. Dodam jeszcze, że na chwilę obecną korzystam z bezpłatnej wersji do genial.ly, ale coraz częściej myślę o zakupie wersję edu pro,na którą można uzyskać teraz 30 % rabat, wszystko to wyjaśnione jest w jednym z postów Akademii Genially.
Moja prezentacja być może nie jest idealna, ale ja jestem z niej bardzo zadowolona i myślę, że moi uczniowie będą świetnie się bawić :)
W razie wątpliwości można do mnie napisać na Messenger,: Kamila Mrówczyńska-Haładaj
Służę pomocą :)
Nie mam nic przeciwko, aby wykorzystać moją prezentację 

Link:

a tutaj druga wersja :

Natomiast jeśli chcesz zakupić link do edycji w cenie 7  zł
skontaktuj się ze mną na messenger Kamila Haładaj

Jeśli podobało Ci się to co przeczytałeś drogi Czytelniku, miło mi będzie jeśli zostawisz po sobie komentarz :)

Komentarze

  1. Dziękuję za podpowiedź. zabieram się do tworzenia

    OdpowiedzUsuń
  2. O kurka! Sztos! Ogólnie dla starszaków rewelka! Mam "nieczytate" pierwszaki, ale te cuda w genially... muszę się dokształcić!!!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo inspirujące. Dziękuję serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dziewczynka z parku - omówienie lektury

  Jutro ( 3 grudnia 2020r.)omawiam z moimi uczniami kolejną lekturę - "Dziewczynka z parku" Barbary Kosmowskiej .Książka opowiada o dziewczynce, której umarł tata.W historii tej jest też piękny motyw przyjaźni oraz motyw przewlekłej choroby. Temat śmierci jest trudny do poruszania z dziećmi, ale jest nieunikniony. Dlatego warto właśnie sięgnąć po tę lekturę. Główną bohaterką jest Andzia. Pół roku wcześniej straciła swojego tatę, który był ornitologiem.  Pocieszeniem jest przyjaciel Jeremiasz,z którym spędza wspólnie czas. Chłopczyk choruje na cukrzycę, ale stara się nie poddawać. W moim omówienie znajdziecie: 1. Quiz ze znajomości lektury 2. Quiz małego ornitologa 3. Ustalenie kolejności wydarzeń w książce. 4 Ruletkę- dokończ zdanie 5 Co to jest empatia ? Link: https://view.genial.ly/5fbd2724a5becd0d00486742 https://view.genial.ly/5fbd2724a5becd0d00486742 Your browser does not support the video tag. A teraz kilka słów na temat zapytań o link do edycji.  Swojego czasu ud

Powtórzenie wiadomości z genial.ly - Nowi Tropiciele -wrzesień- klasa 3

 W trakcie zamknięcia szkół spowodowanych COVID-19, nauczyciele zobligowani zostali do pracy zdalnej.  Jednak to od nas zależało w jaki sposób to zrobimy. Ja przeszukiwałam zasoby Internetu, aby odnaleźć platformy, które pozwoliły pracować  w sposób najbardziej twórczy, a jednocześnie atrakcyjny dla ucznia. Do dziś najbardziej lubię genial.ly oraz wordwall, w związku z tym staram się wykorzystywać powyższe platformy podczas nauczania stacjonarnego. W dzisiejszym poście dzielę się moim sposobem na podsumowanie umiejętności, które uczniowie powinni zdobyć w miesiącu wrześniu. Pracuję w klasie 3 z  programem -Nowi Tropiciele. Podsumowanie wykonałam na podstawie kart diagnozujących umiejętności dzieci, który ściągnęłam ze strony Uczę.pl Jest to test B. Dzięki podsumowaniu, które  dzieci zrobią w domu, przypomną sobie wiadomości zdobyte we wrześniu, poćwiczą czytanie ze zrozumieniem. Myślę, że dzięki temu mają większą możliwość na odniesienie sukcesu edukacyjnego.  Na sprawdzianie  moi uczn

Oto jest Kasia- omówienie lektury

 "Oto jest Kasia" to moja ulubiona lektura  z czasów, gdy sama byłam uczennicą klasy trzeciej. Dziś  zastanawiam się, dlaczego akurat ta książka. Ja jako dziecko w sumie zupełnie nie przypominałam Kasi. A może tylko tak mi się wydawało... Może w każdym z Nas tkwi taka Kasia... Za tydzień będę omawiać powyższą lekturę z moimi uczniami. W związku z tym przygotowałam im jak zwykle prezentację w genial.ly, którą wyświetlę na tablicy interaktywnej.  Edit: Dodatkowo odbyła się rozprawa sądowa nad postępowaniem Kasi- dzieci wystąpiły w rolach - sędziowie - prokuratura  - adwokaci I sama Kasia. Pomysł zaczerpnęłam z Internetu. Na moim blogu znajdziesz również omówienie takich lektur jak: "Dziadek i niedźwiadek", " Asiunia ", "Karocia", "Dziewczynka z parku", "Rany Julek " czy też "Dziewczynka z zapałkami". Oto link, częstujcie się https://view.genial.ly/600328c732457a0d0e7d347a Kilka słów na temat linku do edycji: